Analýza testování v 5. a 9. ročnících

pondělí 6. února 2012 ·

Česká školní inspekce zveřejňuje detailní analýzu pilotního ověřování systému testování v 5. a 9. ročnících základních škol a odpovídajících ročnících nižších stupňů víceletých gymnázií. Tento materiál obsahuje kromě shrnujících informací o pilotní zkoušce, která proběhla v prosinci roku 2011, také nové informace o přípravě celoplošné generální zkoušky.

Analýza testování v 5. a 9. ročnících (318kB PDF)

Přílohy k analýze testování v 5. a 9. ročnících (5,2MB archiv ZIP)

Omlouváme se za skluz se zveřejněním, ale ČŠI nefunguje od počátku ledna kanál RSS.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 10:57  

Za výborně provedenou a zpracovanou analýzu zaslouží ČŠI pochvalu. Jako rodiči se mi hlavně líbí informace pro žáka - jak si vedl ve srovnání s jeho školou a celkově, v čem neuspěl, vše lze srovnat se zadáním všech jednotlivých úloh testů a se správnými výsledky na internetu (viz část Přílohy, poslední dva soubory).
Podle mě takto pojaté testování má pro žáka velkou informační hodnotu. Snad i pro zúčastněné školy.

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 12:10  

Ano. Jak je to prosté... Černá x bílá; vpravo x vlevo; a-b-c; 1 x 0.
Pane Bože!

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 12:38  

Pečlivě vymlácená poloprázdná sláma, zrno srovnáno na hromádky podle velikosti.

Pytlik Blaha řekl(a)...
6. února 2012 v 13:37  

jak si vedl ve srovnání s jeho školou

Srovnávání vyloženě miluji.
Já jsem třeba ve své věkové kategorii nejlepší triatlonista z baráku (osm pater!), a kdoví jestli ne v celé ulici.
Slepý mezi jednookými chudák. Nebo jak se to říká...

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 14:08  

Slepý mezi jednookými chudák. Nebo jak se to říká...

Králem, pane Blaho. Slepý mezi jednookými. No to je právě ono, to je ta naše současná realita. Slepci, chudáci, nevzdělanci, hlupci vodění za nos. Tak aspoň si děťátka zvyknou na život. Jako králové se už stejně cítí, jen jim zkrátka chybí to srovnání.

Pytlik Blaha řekl(a)...
6. února 2012 v 14:39  

Králem ... Slepý mezi jednookými

To u nás a dnes platí snad jen v ministerských komunitách.
V té školské pak zvláště.

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 17:56  

Náhodou, kdyby ministerstvo zveřejňovalo tak podrobné a precizní dokumenty, jako je tento od České školní inspekce, bylo by to jenom dobře. Když chce někdo diskutovat, tak nad seriozními podklady. Ne jen na základě výkřiků všemožných lidí, kteří se sami nazvali odborníky na školství.

Zen řekl(a)...
6. února 2012 v 21:37  

Asi se zase s vetsinou diskutujicich neshodnu, ale podle me je to dobre zpracovany dokument, ze ktereho je videt, ze nad pripravou testovani se myslelo hlavou.
Podotek: Uz hezkych par let se zivim IT, takze technicke reseni snad dokazi posoudit ;-)

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 22:09  

Poctivě jsem to pročetl a taky se mi zdá, že to má hlavu a patu. Aspoň že školní inspekce se snaží věci dělat korektně, když už jejich ministr Dobeš hlásá bludy a chaoticky omílá i to, co se nikdy nestalo a nestane.

Pytlik Blaha řekl(a)...
6. února 2012 v 22:15  

Asi se zase s vetsinou diskutujicich neshodnu

Nepropadejte, pane Zene, trudnomyslnosti.
Z osmi dosavadních příspěvků jsou tři obdivné, dva hanící a tři klábosící o jednookosti.
Co se analytické činnosti týče, je pro mne čši vzorem.

Pytlik Blaha řekl(a)...
6. února 2012 v 22:17  

Tak už, pane Zene, vedete 4 : 2.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.