ČT24: Dobeš má dokázat, že nedojde k zastavení dotací do školství

pondělí 6. února 2012 ·

Jak jsou ohroženy unijní dotace pro české školství? Evropská komise v pátek pohrozila, že zastaví program, ze kterého může Česká republika čerpat až 53 miliard korun. V neděli ovšem ministr školství Josef Dobeš oznámil, že nic takového nehrozí. Dnes by pro toto své tvrzení měl přinést další důkazy a argumenty na svolané tiskové konferenci v 12.30 hodin.


Z článku v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Hrozbu odebrání dotací ze strany EU potvrdil i europoslanec Jan Březina. "Evropská komise začíná považovat situaci na ministerstvu školství za bezvýchodnou a vzhledem ke stupni rozkladu tamního systému čerpání evropských dotací nevidí šanci na zásadní obrat k lepšímu," uvedl. Že je hrozba reálná potvrdil po schůzce s Dobešem i premiér. O dva dny později ale ministr školství takový výklad událostí odmítá.

"Ihned, jak se tato informace objevila v médiích, tak jsem kontaktoval klíčové lidi v Bruselu a oni nám potvrdili, že se tato informace nezakládá na pravdě," řekl Dobeš České televizi. Z aktuálních problémů pak ministr školství nebo šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta viní bývalé úředníky ministerstva, hlavně exnáměstka z TOP 09 Jana Vitulu. Ten to odmítá.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 14:01  

Zajímavé: http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-uctivy-dopis-evropske-komisi-d6o-/p_zahranici.asp?c=A120203_204943_p_zahranici_wag

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.