Přečtěte si: Dát stamiliony za spoty je nepřijatelné, sepsul Brusel Dobešovy plány

pondělí 30. ledna 2012 ·

Bruselští úředníci v dopise ostře zkritizovali chystané projekty ministerstva školství Okno a Sport, které mají dohromady stát víc než miliardu korun. Kritika cílí na samotný smysl projektů i na to, kam vlastně evropské peníze potečou.


Z článku Lukáše Wernera v iDNES.cz vybíráme:

Komisi rovněž vadí to, že evropské peníze mají dle plánu dostávat firmy a média. "Neexistuje žádný finanční plán projektů, který by umožnil řádné posouzení výdajů. Největší část rozpočtu, 53 procent, je plánována na analýzy, podklady a televizní spoty, což je prostě nepřijatelné. Příjemci peněz mají být konkrétní lidé, ne mediální společnosti," píše v dopise zástupce komise Aurelio Cecilio. (...)


Do Dobeše se obul i europoslanec Jan Březina (KDU-ČSL), podle nějž jsou oba projekty bezostyšným pokusem o tunelování a projevem bezpříkladné drzosti. "Jestliže komise mluví o vážné situaci, znamená to, že situace je ve skutečnosti katastrofální," dodává Březina.1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
31. ledna 2012 v 11:33  

To je snad částka, kterou nepodstupují ani vrcholné reklamní společnosti... Užažme obraty největších reklamních agentur zajišťujících outdoor reklamy apod.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.