Přečtěte si: V pohraničí se bojí o osud svých škol

pondělí 30. ledna 2012 ·


V novém návrhu Ministerstva školství se jen málokdo vyzná. Lidé v regionu se obávají, že obce nebudou mít na školy peníze.


Z článku Zdeňka Zajíčka v Deník.cz vybíráme:

„Psal jsem ministru školství dopis o tom, že takto chystané změny jsou začátkem konce školství v příhraničí, protože obec, která tady nebude mít školu, je odsouzena k zániku,“ sdělil starosta Vyššího Brodu Milan Zálešák a přidává i citaci z onoho dopisu:


„Po seznámení se s vaším reformním záměrem jsme ztratili poslední víru ve vaši tak proklamovanou reformu. Touto reformou se vracíme o několik desetiletí zpět. Dobře fungující základní škola v menším městě byla jednou z posledních deviz, na kterou jsme do našeho města přilákali mladé lidi, kteří zde založili rodinu a začali zde žít a pracovat nebo podnikat. Obrovskou ztrátou pro Vyšší Brod bylo už zrušení léčebny na Hrudkově,…“

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 22:02  

Národovce a konzervativce nějaké Sudety neberou.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.