Ještě nevíte kam na školu? Pomůže www.infoabsolvent.cz

středa 25. ledna 2012 ·

Už jen několik týdnů zbývá žákům devátých tříd do 15. března, což je poslední den pro podání přihlášek ke studiu na středních školách. Těm, kteří se ještě nerozhodli, nabízí Národní ústav pro vzdělávání pomoc a potřebné informace na adrese www.infoabsolvent.cz. Tento výjimečný informační systém obsahuje podrobné informace o všech středních školách, maturitních i učebních oborech a také vzdělávací možnosti pro žáky se zdravotním postižením. Infoabsolvent nabízí i klíčové informace pro vstup do světa práce, doporučení jak si vybrat studium a jak řešit různé studijní problémy. Funguje díky projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy VIP II – Kariérové poradenství, na který přispívá ESF.

Nabídka škol sama o sobě nestačí, a proto je každý obor podrobně popsán - co se naučíte a v jakých předmětech, k jaké profesi nebo dalšímu vzdělávání budete připraveni a do kterých škol v České republice se můžete přihlásit. Vyhledávání je možné nejen podle oborů, ale i podle povolání anebo škol ve vašem okolí. Volbu usnadní film o povoláních. Díky němu si uvědomíte, co byste dělat nechtěli, nebo naopak vás nějaké odvětví a práce v něm zaujme a budete vědět, co hledat.

V systému jsou obsaženy současné poznatky ze světa práce, vývojové trendy jednotlivých profesí, názory zaměstnavatelů. Nejde jen o vědomosti a odbornost – zaměstnavatelé žádají pracovníky se zdánlivě samozřejmými dovednostmi, jako např. spolehlivost, schopnost týmové práce, efektivní komunikace, ale i zájem stále se vzdělávat. Podle jejich názoru však tyto kompetence mnoha absolventům chybí.

Žákům středních škol může systém pomoci řešit případné problémy při studiu, nezájem o obor či špatné klima ve třídě.

Individuálně se můžete poradit v Centru kariérového poradenství NÚV.

e-mail:poradna@cz, tel.: 274 869 698

Ivana Eliášková
Centrum kariérového poradenství - Národní ústav pro vzdělávání

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.