Video pro vás: Příběh věcí

pondělí 19. prosince 2011 ·

Dvacetiminutový animovaný film Příběh věcí poukazuje na pozadí produkce a spotřeby zboží od těžby až po prodej, užívání a likvidaci. Produkce „věcí“ ovlivňuje životy lidí a životní prostředí všude na světě, přestože většina tohoto dění je před naším pohledem skryta. Autorka a vypravěčka filmu v jedné osobě Annie Leonard kriticky nahlíží na vzrůstající spotřebu a důsledky konzumního chování a volá po změně směrem k udržitelnějšímu způsobu života.Annie Leonard se již dvacet let věnuje environmentálním a globálním tématům. Navštívila několik desítek zemí, kde se vyrábějí věci naší každodenní spotřeby, a také místa, kde tyto již nepotřebné věci končí. Na základě této zkušenosti se rozhodla věnovat úsilí snaze o přeměnu stávajícího systému směrem k environmentální udržitelnosti a sociální spravedlnosti.

Od roku 2007, kdy Příběh věcí vznikl, byly natočeny i další krátké filmy upozorňující na pozadí produkce různých produktů, např. Příběh vody, Příběh elektroniky, Příběh kosmetiky.

Filmy v originálním znění jsou dostupné na http://www.storyofstuff.org.

Pracovní list k filmu si můžete zdarma stáhnout zde.

Film je součástí publikace PodObal – příručka o globálních souvislostech našeho obchodování. Publikace je určena nejen pro učitele základních a středních škol a více se o ní dozvíte zde.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.