Přečtěte si: Za hrozící ztrátu dotací může hlavně současné vedení resortu školství, tvrdí Brusel

pátek 30. prosince 2011 ·

Česko může přijít o část peněz z evropských fondů hlavně kvůli chybám současného vedení ministerstva školství. Vyplývá to ze závěrů auditu Evropské komise, který má Radiožurnál k dispozici.

Z článku Ondřeje Housky v Rozhlas.cz vybíráme:

Audit ale nalezl největší chyby v kontrole výdajů. A kontrola se děla především v roce 2011, kdy už úřadu šéfoval ministr Dobeš. Naopak nastavení evropských projektů, které provedlo předcházející vedení ministerstva, bylo správné. Ministerstvo školství bude mít čas na opravení chyb, a tedy na opětovné uvolnění pozastavených evropských peněz. Prostředky použité nesprávně už ale Komise Česku neproplatí.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. prosince 2011 v 20:50  

Konkrétní činy, konkrétní odpovědnost, konkrétní trest.

Anonymní řekl(a)...
30. prosince 2011 v 23:09  

Ano. Všechno musí být jednou poprvé.

Anonymní řekl(a)...
31. prosince 2011 v 18:17  

Právě proto je důležité, že jsme v EU, aby takovejhle nevyrovnanej člověk nemohl dlouhodobě rozvracet veřejnou správu!
PF 2012 bez Bobeše!
úředník

Anonymní řekl(a)...
4. ledna 2012 v 15:51  

Čtěte:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-proc-mame-problem-s-eurofondy-dy5-/p_politika.asp?c=A120103_105014_p_politika_wag

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.