Co je vlastně v Dlouhodobém záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky na období 2011 - 2015?!

čtvrtek 17. listopadu 2011 ·

Vláda včera schválila Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky na období 2011 - 2015, ale na webu MŠMT tento pro regionální školství důležitý dokument nenajdeme! Ministr školství z Věcí Veřejných opět selhal a prosadil ve vládě zásadní dokument za zády veřejnosti.

Dokument jsme překvapivě díky vyhledávači Google nalezli na webu Gymnázia Nymburk (je to ale verze z března 2011!!!) a musíme připomenout i na České škole v únoru publikované Připomínky a náměty Asociace pedagogů základního školství k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy a dubnové stanovisko EDUin: Žádáme premiéra Nečase o vrácení dnes projednávaného Dlouhodobého záměru ministrovi.
Dokument naleznete i na Wiki České školy.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 9:24  

Buď je to neschopnost toho, kdo hledal, nebo záměrné špinění. Já DZ na ministerských stránkách našel za 30 vteřin.
http://www.msmt.cz/vzdelavani/dlouhodoby-zamer-vzdelavaci-a-vedecke-vyzkumne-vyvojove-a?highlightWords=Dlouhodob%C3%BD+z%C3%A1m%C4%9Br+vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+rozvoje+vzd%C4%9Bl%C3%A1vac%C3%AD+soustavy+%C4%8Cesk%C3%A9+republiky+obdob%C3%AD+2011+2015

Janek Wagner řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 9:26  

To je záměr pro VŠ (Dlouhodobý záměr vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti pro oblast vysokých škol na období 2011 – 2015), čtení s pochopením textu je často problém ;-)

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 9:46  

Já dodnes netušil, že výše jmenovaná asociace a Eduín jsou připomínková místa pro ministerstvo školství.

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 9:50  

Citace z dokumentu:
"Individualita každého školního programu v základním vzdělávání je překážkou, kterou musí žáci základní školy překonávat při stěhování" - NESLYŠELA JSEM O NIKOM, KDO BY S TÍMTO MĚL KDYKOLI JAKÝKOLI PROBLÉM. KOLIK TAKOVÝCH ŽAKů V REPUBLICE MÁME?
"... a může působit problémy při vydávání učebnic" - TAK TOMU VĚŘÍM - VYDAVATELÉ BY RÁDI SATUROVALI JEDNOTNÝMI UČEBNICEMI VŠECHNY ŠKOLY. KDO BY SI TO UMĚL ZAJISTIT, BYL BY ZA VODOU.

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 9:56  

Citace:
"II.1.2.2 Podpořit oblast oborových didaktik a zlepšit úroveň vzdělávání ve spolupráci s fakultami
vzdělávajícími učitele a prostřednictvím systému DVPP (průběţně):

rozvíjet sekci základní vzdělávání na Metodickém portálu se zaměřením na žádané tematické vstupy a
komunitní moduly, na tvorbu elektronických učebních textů a učebnic,
 on-line metodikou a e-learningovými kurzy k jednotlivým tématům,
 poskytováním konzultací v rámci konzultačního centra (např. VÚP, NIDV) i formou konzultantů
apod. přímo na školách,
 vytvořením dostatku vhodných metodických, motivačních a monitorovacích (testovacích) materiálů
pro zlepšení kvality práce učitele při vzdělávání žáků ZŠ"

??????? Jak se tu slučuje s omezením (rušením) portálu a zrušením VÚP?

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 10:02  

Citace:
"testování hrazeno z prostředků ESF a státu (projekt ESF)"

Vzhledem ke špatnému čerpání z ESF je cokoli dobré, aby se peníze "využily", i kdyby to bylo sebeblbější!

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 10:17  

Citace:
"II.1.2.10 Provést podrobný rozbor příčin zhoršujících se výsledků českých žáků v mezinárodních
šetřeních a navrhnout opatření ke zlepšení tohoto stavu (2011)."

Byl proveden podrobný rozbor příčin? S jakým výsledkem?

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 13:52  

Když zaplatíme testování z peněz ESF, tak první tři roky se bude testovat za ně a dalších 5 let se bude muset testovat za naše peníze (viz udržitelnost...). A kdyby někdo chtěl s testováním v budoucnu přestat, budou se muset již utracené peníze vrátit do EU. Stejně je tomu se státními maturitami...

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 15:10  

Co má pořád někdo proti testování?

Pro mě a mé žáky je testování nejoblíbenější opakovací metoda. Těm neujúspěšnějším dávám za odměnu obrázky šmoulů, co dávají v Hypernově. A můžou se přetrhnout! Za Šmoulinku jsou ochotni psát i dvojitý test (skupinu A i B). Jsem pro testování i dvakrát za pololetí!

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 15:13  

Deváťáci???

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2011 v 15:20  

Jo, oni to pak o přestávkách směňují s šesťáky a sedmáky a aspoň se tolik neperou.
Přiznávám, že těm starším občas podstrčím za odměnu i bonbon.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.