Stavba z přírodního kamene - Udělej si sám

úterý 26. července 2011 ·

Přírodní kámen je atraktivní stavební materiál, který si zasluhuje pozornost každého stavebníka či kutila.

V této knize naleznete potřebné informace pro práci s přírodním kamenem, dozvíte se např. jak kámen řezat a opracovávat, v podrobných pracovních návodech s fotografickou přílohou se naučíte provedení dlažby u vjezdu do garáže, položení vnějšího schodiště u domovního vstupu a mnoho dalšího:

  • Otvory a výřezy
  • Opracování ploch
  • Spáry a spojení
  • Osazení okenních parapetů
  • Zhotovení umyvadlové desky z přírodního kamene
Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/stavba-z-prirodniho-kamene.html.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 14:42  

Není to reklama, která na ČŠ nepatří?

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 15:51  

To už jsem si říkala několikrát, ale pak jsem si uvědomila, že tento server zřizuje C.press a tuto knihu také vydal, takže asi ne.

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 16:01  

Je to reklama, je to u ní seriózně napsáno ("PR článek") a samozřejmě na ČŠ patří.

Je docela zvláštní, že po víc jak 20 letech (jakéhos takéhos) kapitalismu leckomu nedochází (nejen u tohoto webu, ale obecně), že média, která on konzumuje zadarmo, by bez peněz nefungovala.

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 18:08  

Přátelé, berme to s prázdninovým nadhledem!

Já např. už týden spáruju zeď mezi naší a sousedovic zahradou - neb oni se na to vyprdli a k nám opadává zdivo, jak hlodá zub času. Takováhle kniha se může hodit i učiteli, víte, že jsme vyzýváni k rozšíření uplatnitelnosti na trhu práce. Dokonce mě napadá pěkné slovo - p. Blaha promine: zkonkurenceschopnění.
:)
A.S.

Luděk Blaha řekl(a)...
27. července 2011 v 1:12  

p. Blaha promine

Naopak, pan Blaha šílí nadšením, neboť se bude moci pomocí této knižní publikace zesvépomocnit a nebude se muset při práci s přírodním kamenem spoléhat na svoje lidské kamarády.
Už nějakou dobu lituji, že jsem se nevyučil nějakému solidnímu řemeslu a zabývám myšlenkou, že nazrál čas na změnu profese. Živit se péčí o zahrady by se mi líbilo.

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 9:03  

Zajímavé - to budou nějaké vedlejší účinky učení, protože znám spoustu učitelů (včetně sebe), kteří by rádi (a dvě to skutečně udělaly!) pečovali o zahrady! Nedal by p. Dobeš nějaké peníze na analýzu a studii tohoto jevu? Myslím, že máme šanci...

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 9:18  

No jasně, je to nejlepší psychoterapie! Zahradničení a práce s kamenem by se měly ordinovat žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, zaměstnej ruce a hlava se zklidní. A navíc ta krása ... :)
A.S.

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 10:13  

Navíc práce s kamenem je velice jednoduchá. Ta socha je už v kameni schovaná, stačí to přebytečné otesat. Malíři to mají těžší!

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 11:04  

"Zahradničení a práce s kamenem by se měly ordinovat žákům se speciálními vzdělávacími potřebami"

Ne jen. VŠEM!
JP

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 11:58  

Jen bych doporučovala, aby ty kvádry vážily aspoň metrák. Náš ředitel už má na zasklívání oken alergii.

Luděk Blaha řekl(a)...
27. července 2011 v 13:47  

znám spoustu učitelů ..., kteří by rádi ... pečovali o zahrady!

Ale to přece není nic nečekaného. V každém učiteli dřímají nazanedbatelné kultivační potřeby. A pak je téměř jedno, co nám přijde pod ruku.
Zahrada má navíc oproti škole mné výhody. Především se lze vypořádat s plevelem, kytky samy nemají ke všemu blbé řeči, trávu můžeme srovnat jako když střelí, máme k dispozici speciální televizní pořady, prodejny pomůcek, servis.
Výsledek naší práce se může dostavit téměř bezprostředně a mívá i dlouhodobější charakter. Není nic krásnější a trvalejšího než dobře založený sad či vinice. Snad jen stavby z kamene.
Věnujeme-li se zahradě s dostatečnou péčí, přijdou plody zasloužené. Prostě nebe na zemi.
Jen pozor na to hloupé kliše s bramborami a že vrahem je zahradník a zahradníkem učitel.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.