28. 7.: Běh za národní očistu aneb Bátorův pražský masakr motorovou pilou

úterý 26. července 2011 ·

Happening má ukázat, jak zapadá do politiky ministra Dobeše a stávající vlády angažmá Ladislava Bátory na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.Při jmenování Bátory do funkce poradce ministra školství v dubnu tohoto roku se řešila jeho kontroverzní minulost, kandidatura za Národní stranu a přímé zastání prezidenta Klause. Prakticky se netematizovala otázka, co přesně tento člověk bude ve funkci dělat a jaký je jeho program.

Ladislav Bátora nemá žádné zásadní zkušenosti, na základě kterých by měl dělat poradce nebo dokonce vrchního personalistu na ministerstvu školství. Jediné, co má, je poměrně jasný názorový profil.

Tím, že Dobeš Bátorovi na ministerstvu dal prostor v působení, dal také najevo, že s jeho názory nemá problém. Nakonec panu Dobešovi možná míra kontroverze osoby Ladislava Bátory vyhovuje, odvádí totiž pozornost od něj samotného. On nese za školskou politiku skutečnou odpovědnost.

Akce začne v 11 hodin před Pražským hradem, odkud se svižným tempem přesuneme do Karmelitské ulice k sídlu MŠMT.

Podrobnosti na Facebook

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 22:00  

Klaus - Dobeš - Bátora. Dobrá linie, že jo ? Krajní pravicové postoje.

Anonymní řekl(a)...
26. července 2011 v 22:06  

Máte pravdu, očista na ministerstvu je potřeba jako sůl. Pan Bátora je asi jeden z mála, který by to mohl zvládnout. Držím mu palce.

Anonymní řekl(a)...
27. července 2011 v 8:42  

Klaus (myslíte prezidenta?) má krajní pravicové postoje? To jste se dověděl(a) už při marxismu-leninismu na VŠ, ve VUMLU nebo až na základě čtení Blesku a Práva?

koubek řekl(a)...
1. srpna 2011 v 13:53  

Nikoliv KLaus i Dobeš jsou extrémní populisté.
A oba mají bohužel schopnosti a moc silně prosazovat své názory v oblasti, na niž nestačí: V. Klaus se dlouhodobě staví proti postindustriálním hodnotám a působení Josefa Dobeše ve správě vzdělávání dětí, to je mizérie, jak snad uznají všichni!
Princip otevřené soutěže a vyhodnocování vzdělávání podle hodinového testu na počítači, navíc podle zcela zflikovaných standardů, tak to je jen jedno z jeho polochromých dětí. Další je likvidace kariérního řádu ve školství, odstranění inovací apod. Prostě Bořek Šikula!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.