Letní program v centru DOX – skvělá prázdninová zábava pro děti i rodiče!

úterý 12. července 2011 ·

Spoustu zábavy a nevšední způsob jak si zpestřit léto s dětmi v Praze nabízí letní programy Centra současného umění DOX. Každý týden probíhají v rámci příměstských táborů pro děti interaktivní setkání se současným uměním a architekturou, 31. července 2011 pak proběhne v centru DOX velký Dětský den.

Každý čtvrtek odpoledne během července a srpna pořádá Centrum současného umění DOX v Holešovicích příměstské tábory, které nabízí dětem ve věku od 5 do 12 let pestrý program plný her a nevšedních setkání se zajímavou architekturou i aktuálními výstavami centra DOX.

Pod vedením zkušených lektorů, vyškolených v oboru galerijní animace, budou mít děti možnost seznámit se s majestátními sochami Aleše Veselého, tvorbou malíře Josefa Žáčka nebo poznat díla předních světových umělců inspirovaná myšlenkami zakladatele waldorfských škol Rudolfa Steinera.
V nevšední budově architekta Ivana Kroupy, který přetvořil původní tovární komplex na galerijní prostor 21. století, si děti kromě interaktivních her a uměleckých workshopů vyzkoušejí, jaké to je být umělcem, architektem, galeristou nebo továrníkem. Rodiče se mohou programu zúčastnit jako doprovod nebo využít volný čas a v klidu si sami prohlédnout aktuální výstavy, či si užít příjemné letní posezení při kávě na terase centra DOX.

Skutečně prázdninovou atmosféru a nabitý program nabídne v neděli 31. července Dětský den v centru DOX. Děti s rodiči se můžou těšit na zábavné mini-hry přímo ve výstavách, workshopy a pohádková čtení. Dozvědí se, že uměním může být i jóga nebo hra na panenky, vytvoří si barevné sádrové objekty a čekají na ně i dílny se dvěma současnými umělkyněmi Janou Kochánkovou a Darinou Alster.

PŘÍMĚSTSKÉ  TÁBORY

Datum a čas konání: červenec – srpen, každý čtvrtek 13:30 – 15:00
Vstupné: děti 60 Kč, doprovod 90 Kč (zahrnuje vstup na všechny výstavy v centru DOX a poplatek za program)
Rezervace: tereza@dox.cz, +420 774 716 814

Aktuální  termíny a témata:

14. 7. / Pohádka o smutné továrně - program k architektuře centra DOX

21. 7. / Galerie hrou - zábavná hra k aktuálním výstavám centra DOX

28. 7. / O hmotném a nehmotném - program k výstavě „Rudolf Steiner a současné umění“

4. 8. / Pohádka o smutné továrně - program k architektuře centra DOX

11. 8. / Galerie hrou - zábavná hra k aktuálním výstavám centra DOX

18. 8. / O hmotném a nehmotném - program k výstavě „Rudolf Steiner a současné umění“

25. 8. / Pohádka o smutné továrně - program k architektuře centra DOX

DĚTSKÝ DEN

Datum a čas konání: 31. 7. 2011, 14:00 - 18:00
Vstupné: děti zdarma, doprovod 90 Kč (zahrnuje vstup na všechny výstavy v centru DOX a poplatek za program)
Rezervace: tereza@dox.cz, +420 774 716 814

Dětský den je realizován za finanční podpory Úřadu MČ Praha 7.

Více informací na www.dox.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.