Maturitní didaktické testy jarního zkušebního období 2011 (aktualizováno)

čtvrtek 30. června 2011 ·

CERMAT zveřejnil didaktické testy pro všechny předměty a úrovně, které letos v květnu poprvé skládali maturanti v rámci společné části maturitní zkoušky. Jejich obsah je dán katalogy požadavků ke zkoušce, a tím i pedagogickými dokumenty, podle nichž se předmět vyučuje. Katalogy byly schváleny a zveřejněny v březnu 2008. Druhým východiskem pro tvorbu testu je jeho specifikace. Jde o jakýsi scénář testu, který říká, jakými typy úloh budou ověřovány příslušné dovednosti. A na základě tohoto se pak připravují testové úlohy.

Aktualizace: Vzhledem ke kolapsu webu Nová maturita jsme zprovoznili náhradní úložiště maturitních testů.

Všechny testy prošly zpětnou validací. Z celkového počtu 2.342 testových úloh byly následnou kontrolou a analýzou výsledků klasifikovány jako defektní 4 úlohy. V těchto případech za ně žáci obdrželi plný počet bodů.

Podrobnosti k tvorbě testů najdete zde.


K dispozici jsou ke stažení kompletní testy a zadání maturitní zkoušky 2011. Týká se to sady pro intaktní žáky (bez handicapu) i pro žáky s přiznaným uzpůsobením podmínek konání maturitní zkoušky (tzv. PUP MZ). Pro jarní termín maturitní zkoušky 2011 bylo ve 43 testech obsaženo celkem 2 342 testových úloh.

Testy a zadání ke stažení:

Sada A


Český jazyk a literatura

Cizí jazyky

Anglický jazyk

Německý jazyk

Francouzský jazyk

Španělský jazyk

Ruský jazyk

Matematika

Občanský a společenskovědní základ

Fyzika

Chemie

Biologie

Dějepis

Dějiny umění

Zeměpis

Sada pro žáky s PUP


Český jazyk a literatura

Český jazyk v úpravě pro neslyšící

Cizí jazyky

Anglický jazyk

Anglický jazyk v úpravě pro neslyšící

Německý jazyk

Francouzský jazyk

Španělský jazyk

Ruský jazyk

Matematika

Občanský a společenskovědní základ

Fyzika

Chemie

Biologie

Dějepis

Dějiny umění

Zeměpis0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.