Svoboda zvířat obnovuje ekovýchovné programy pro základní školy

úterý 1. března 2011 ·

Občanské sdružení Svoboda zvířat od února 2011 spouští ekovýchovné programy pro oba stupně základních škol. Po krátké pauze znovu přináší sérii zajímavých témat, která jistě najdou své místo ve výuce.Na přelomu února a března 2011 zahajuje Svoboda zvířat novou řadu ekovýchovných programů, které budou zaměřené na nejzákladnější vztahy, jež existují mezi člověkem a zvířetem. Na prvním stupni základní školy se děti v rámci tří vhodně pojatých témat seznámí s problematikou péče o "domácí mazlíčky", dále se zaměří na srovnání kladů a záporů chovu exotických zvířat v cirkusech a zoologických zahradách a zamyslí se nad přístupem lidí ke zvířatům ve velkochovech a na tzv. biofarmách. Žáci na druhém stupni ZŠ se taktéž zaměří na zvířata chovaná v cirkusech a zoologických zahradách a ve velkochovech a na biofarmách, ale oproti svým mladším spolužákům se v rámci posledního tématu budou věnovat zvířatům, jež člověk využívá v různých odvětvích průmyslu.

Petra Hefnerová, koordinátorka ekovýchovných programů, říká: "Je důležité šířit osvětu ochrany přírody a zvířat i mezi dětmi, jelikož právě tato mladá a novým nápadům nesmírně otevřená generace může v budoucnu změnit mnoho věcí. P! okud si přejeme něco změnit, to nejjednodušší, co můžeme udělat, je, že začneme sami u sebe a půjdeme svému okolí příkladem."
Projekt probíhá za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad. Svoboda zvířat vede ekovýchovné programy již od roku 2000.

Více informací najdete na http://www.svobodazvirat.cz/kampane/ekologicka-vychova.htm.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.