Ministr Josef Dobeš jmenoval své nejbližší spolupracovníky

čtvrtek 15. července 2010 ·

Nový ministr školství Josef Dobeš provedl po svém nástupu jen dvě personální změny ve vedení úřadu. Podle svých slov sází na kontinuitu a odbornost, nikoliv politickou orientaci.


„Sešel jsem se s celým vedením ministerstva a seznámil jsem je se svými prioritami. Myslím, že jsme se shodli. U mých spolupracovníků mě bude zajímat pouze profesionalita a výkon, rozhodně ne to, v jaké politické straně jsou, či nejsou,“ řekl Josef Dobeš. Upozornil, že mezi jeho náměstky zůstane Eva Bartoňová (finance a legislativa), Jan Kocourek (sport) a Petr Špirhanzl (regionální školství), a že sekci operačních programů EU dál povede Jan Vitula.

Většina vedení ministerstva zůstane beze změny, pouze ve funkci vrchního ředitele kabinetu ministra nahradí Petra Roupce Michal Šedivý a náměstka pro výzkum a vysoké školství Vlastimila Růžičku vystřídá Kryštof Hajn. Ten se stane i ministrovým statutárním zástupcem jako jeho 1. náměstek.

„Oba pokládám za své nejbližší spolupracovníky, oba mají přesně ty vlastnosti, které od špičkových manažerů v rámci resortu očekávám. Proto je logické, že se stali součástí vedení úřadu. Nepochybuji, že se brzy jejich působení ukáže na zefektivnění řízení úřadu,“ vysvětlil nový ministr.

Náměstek pro výzkum a vysoké školství Kryštof Hajn vystudoval Fakultu architektury ČVUT. V minulosti působil např. jako místopředseda Akademického senátu ČVUT a Studentské komory Rady vysokých škol. V Radě byl i členem předsednictva a legislativní komise. Problematice terciárního vzdělávání se věnoval také v redakci časopisu S-MAIL. „Akademický svět pro mě není nové prostředí. Mám za to, že mé zkušenosti z akademické a studentské reprezentace mohou při komunikaci reformy terciárního vzdělávání významně pomoci. Vztahy mezi ministerstvem a vysokými školami budou totiž při přípravě reformy hrát naprosto zásadní roli,“ uvedl náměstek Hajn.

Vrchní ředitel kabinetu ministra Michal Šedivý má politologické, sociologické i ekonomické vzdělání (Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně). Disponuje také manažerskými zkušenostmi, např. z příprav infrastrukturních projektů financovaných z evropských fondů. Naposled pracoval na Vysokém učení technickém v Brně. „Naším úkolem je zajistit, aby úřad pracoval s maximálním nasazením na prioritách, které si stanoví vláda a ministr,“ řekl nově jmenovaný vrchní ředitel Šedivý.

Do konce srpna má na ministerstvu a ve všech jím přímo řízených organizacích proběhnout organizační, profesní a finanční audit. „Až budeme mít v rukou jeho výsledky, budeme vědět, jak zefektivnit fungování úřadu. Bývalá paní ministryně mi jej předala ve velmi dobrém stavu, ale nepochybuji o tom, že je co zlepšovat. Věřím, že se to časem odrazí i na spokojenosti pedagogické i široké veřejnosti,“ uzavřel ministr Josef Dobeš.

2 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
15. července 2010 v 12:35  

U mých spolupracovníků mě bude zajímat pouze profesionalita a výkon,
Většina vedení ministerstva zůstane beze změny


Rezort školství zdá se býti bez problémů nebo jsou-li, pak tyto kvasily v osobách ministryň a ministrů. A nebo si prostě kvasily tak nějak samokvašně.
Možná je problém v nízké profesionalitě a výkonu učitelů. Nebo snad žáků?

Anonymní řekl(a)...
20. července 2010 v 17:00  

Spíše je s podivem, že dosud tam nebyl přítomen nikdo, kdo by garantoval výkon a profesionalitu. Teď už to bude mnohem lepší. :o) Musím konstatovat, že mi spadl kámen ze srdce, že post ministra školství bude konečně zastávat někdo, kdo rozumí přísnému vězeňskému režimu, jistě takovou kompetenci časem oceníme a zúročíme. :o)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.