MŠMT: Očkování proti infekčním nemocem

čtvrtek 2. července 2009 ·

Ministerstvo zdravotnictví požádalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o zveřejnění informace, že v souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace, Evropského centra pro kontrolu nemocí a národních odborných autorit v oblasti vakcinologie, TBC, pediatrie, infekce a epidemiologie vyhláškou č. 65/2009 Sb., kterou se mění vyhláška č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, od 12. 3. 2009 ruší plošné provádění přeočkování proti TBC u dětí ve věku jedenácti let.

Hlavní hygienik České republiky MUDr. Michael Vít upozorňuje, že aktivity vyvíjené některými kalmetizačními pracovišti v oblasti přeočkovávání dětí ve věku deseti a jedenácti let jsou neefektivní a zbytečné.

Vzhledem k medializaci zrušení BCG revakcinace (přeočkování proti TBC) dětí v 11 letech při zachování primovakcinace při narození dítěte v ČR upozorňuje MZ na společné stanovisko předsedů odborných společností ČLS JEP uveřejněné na www.detskylekar.cz, se kterým se hlavní hygienik ČR a náměstek ministryně pro ochranu veřejného zdraví plně ztotožňuje.

MŠMT doporučuje ředitelům základních škol zvážit při spolupráci s kalmetizačním pracovištěm tyto skutečnosti a dostatečně informovat rodiče dětí výše uvedené věkové kategorie.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.