Dagmar Moravcová: Jak krtek Barbora našel cestu domů

čtvrtek 30. července 2009 ·

Recenze publikace Jiřiny Bednářové: „Rozvoj zrakového vnímání pro děti od 4 do 6 let“, kterou vydalo nakladatelství Computer Press.
 

Publikace Jiřiny Bednářové, s podtitulem „Jak krtek Barbora našel cestu domů“, určená dětem od 4 do 6 let, volně navazuje na předchozí díl: „Jak krtek Barbora uviděl svět“. Čtenář se opět setká se zvídavým krtkem a při činnostech, které publikace nabízí si procvičí jednotlivé zrakové dovednosti.

Z hlediska metodického je publikace koncipována s obdobnou strukturou úkolů, jako předchozí díl, ale s větší náročností. Publikaci lze opět doporučit dětem a jejich rodičům nejen pro radost a pobavení, ale i jako pomocníka při rozvoji zrakové analýzy, syntézy, diferenciace,vyhledávání detailu v celku ,prostorové orientace, vizuomotorické koordinace (oko-ruka) a dalších dovedností , které jsou nutným předpokladem úspěšného učení se čtení a psaní. Jednotlivé úkoly nenásilně rozvíjejí předškolní dovednosti. Jednoduchost, srozumitelnost a barevnost ilustrací obtažených konturou splňují podmínky pomůcky k rozvoji i u těch dětí, které mají v oblasti zrakových dovedností obtíže. Publikace je vhodnou terapeutickou pomůckou - navazující na snazší 1.díl. Obsažené úkoly lze doporučit pro ortoptická a pleoptická cvičení, pro rehabilitaci obtíží nazývaných specifické poruchy učení a lehké centrální poruchy zraku. Doporučuji ji rodičům dětí i odborníkům: zrakovým terapeutům, speciálním pedagogům, rehabilitačním pracovníkům a všem zájemcům o rozvoj zrakových dovedností.

Přeji publikaci zasloužený zájem čtenářů i uznání odborníků.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.