Týdeník ŠKOLSTVÍ: První generálka státních maturit již za dva měsíce

čtvrtek 12. února 2009 ·

11. února 2009 uveřejnil Týdeník ŠKOLSTVÍ rozhovor Olgy Šedivé s ředitelem Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT Martinem Machem.

Duben 2009 - první generálka státní maturity. Potvrdí tento termín i nový ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Mgr. Martin Mach?

Ano, CERMAT, který za realizaci státní maturity zodpovídá, nemá v úmyslu tento termín měnit. Celá generálka bude mít tři fáze a první proběhne opravdu v dubnu letošního roku. Jedná se však o pilotáž, při které budeme ověřovat obsah zkoušek, úroveň testů a jejich nastavení. Zapojí se do ní přibližně 10 tisíc žáků ze sta středních škol.

Druhá fáze generálky proběhne na přelomu září a října 2009 a bude povinná pro všechny školy. V jejím rámci se budou ověřovat didaktické testy a funkce logistického modelu - od distribuce přes vytěžování dat, jejich zpracování a vyhodnocení.

Třetí fáze generálky proběhne v lednu 2010, opět plošně ve všech středních školách poskytujících vzdělání v oborech ukončených maturitní zkouškou a bude se ověřovat logistika písemných prací a hlavně jejich hodnocení. Esej, jak všichni víme, je novinkou v maturitní zkoušce a my chceme, aby si ji vyzkoušeli nejen žáci, ale v oblasti hodnocení i učitelé.

Celý článekdokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.