Varianty: Konference Jeden svět na školách – vzdělávání prostřednictvím audiovizuálních prostředků

čtvrtek 12. února 2009 ·

Jednou z doprovodných akcí letošního ročníku MFF Jeden svět je i konference věnovaná představení aktivit programu Jeden svět na školách, která se uskuteční 13. března 2009 v Goethe Institutu (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1). Konference se zúčastní také realizátoři dalších projektů zaměřených na vzdělávání prostřednictvím filmu, například Academia Film Olomouc nebo Aeroškola, či základoškolští a středoškolští učitelé, kteří audiovizuální materiály ve výuce dlouhodobě využívají.

Na konferenci byli pozváni zástupci ministerstva školství, vzdělávacích institucí, pedagogických fakult, neziskových organizací působících ve vzdělávání a pedagogové.

Tématickými okruhy konference jsou například: rozvojové vzdělávání, mediální výchova, osobnostní a sociální výchova, výuka dějepisu prostřednictvím AV materiálů, práce s mládeží – volnočasové aktivity středoškolských studentů nebo realizace projektů ve spolupráci se zahraničními partnery.

Součástí konference je také filmová projekce a workshop, který nabídne konkrétní ukázky práce s AV prostředky ve výuce. Všichni účastníci konference získají ukázku materiálů programu Jeden svět na školách. Konference bude zakončena neformálním setkáním se sklenkou vína v  Langhans Galerii Praha, která je po dobu trvání MFF Jeden svět festivalovým centrem.

Pokud máte zájem se této konference zúčastnit, kontaktujte prosím její koordinátorku na radka.vokounova@jedensvet.cz.

Dokumenty ke stažení:Varianty

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.