Konference INSPO přiblíží informační technologie pro osoby se specifickými potřebami

pondělí 19. ledna 2009 ·

Satelitní navigace nevidomých či využití zařízení I4Control k ovládání různých aplikací pohybem očí patří k technologickým novinkám, které budou představeny na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami v sobotu 14. března v Kongresovém centru Praha. Přinášíme předběžný program 9. ročníku této konference a registrační formulář, jehož prostřednictvím se lze již na konferenci přihlásit.

Konferenci pořádá spolu s BMI sdružením Asociace informačních systémů pro osoby se specifickými potřebami (AISO) a Křižovatka.cz. Vstup na konferenci je jako v minulosti zdarma, účastníci si zaplatí pouze oběd za režijní cenu.
 
Partnery konference jsou AutoCont CZ, Poštovní spořitelna a Nadace Vodafone ČR, konferenci dále podpoří Kongresové centrum Praha a Zátiší Catering Group.
 
Tentokrát bude odpolední jednání rozděleno do tří sekcí, vedle tradičních sekcí Tvorba přístupného webu a Internet a osoby se zdravotním postižením na trhu práce přibude sekce Informační technologie pro neslyšící. V průběhu celého dopoledního jednání a odpoledne v sekci Informační technologie pro neslyšící bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno.
 
Předběžný program konference 
Kongresové centrum Praha, sobota 14. března 2009
 
9:00 – 10:00 prezence

10:00 – 11:30 jednání v plénu 

Jaroslav Winter, BMI sdružení: Převod mluvené řeči do textu v reálném čase: vize nebo skutečnost?

Marcela Fejtová, ČVUT: Využití I4Control k ovládání různých aplikací pohybem očí

Zdeněk Bajtl, Navigační centrum SONS: Satelitní navigace nevidomých a další služby Navigačního centra SONS
 
11:30 – 11:45 přestávka 
11:45 – 12:45

Internet a můj handicap – vyhodnocení 5. ročníku literární soutěže
Další program bude ještě upřesněn
 
12:45 – 14:00 oběd 
14:00 – 17:00 jednání v sekcích 
 
sekce Tvorba přístupného webu - moderuje Vilém Málek, šéfredaktor Intervalu.cz 
 
Miloš Šmíd, Laboratoř Carolina: Služby internetu pro nevidomé uživatele
další program bude upřesněn
 
sekce Internet a osoby se zdravotním postižením na trhu práce - moderuje Roman Herinkprogram bude upřesněn
 
sekce Informační technologie pro neslyšící – moderuje Jaroslav Winter, BMI sdružení
 
přednášející z Anglie: Simultánní přepis mluvené řeči – běžná služba v zahraničí
Martin Novák, Česká unie neslyšících: Projekt Simultánní přepis mluvené řeči
Petr Peňáz, Středisko Teiresiás pro pomoc studentům se specifickými nároky: Zápis přednášek pro neslyšící na Masarykově univerzitě
Věra Strnadová, ASNEP: Titulkování televizních pořadů
Anna Bartalová, Martin Šauša, Altop Service: Problematika titulkování televizních pořadů na Slovensku
Petr Alexander, Portlingua: Kino neslyšícího diváka, titulkování českých filmů
 
Dále bude k dispozici prostor, kde budou moci organizace nabízející služby pro osoby se zdravotním postižením vyložit svoje informační materiály. Kromě toho budou v předsálí předváděny různé pomůcky pro osoby se zdravotním postižením. Pro vozíčkáře bude zajištěno parkování přímo na ploše vedle vchodu do Kongresového paláce. Je však třeba uvést při registraci SPZ vozidla do okénka registračního formuláře pro případný vzkaz.
 
Účast na konferenci je zdarma, registrace se provádí pomocí tohoto formuláře.press

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.