Petr Kolman: Přijímání do prvního ročníku vzdělávání ve střední škole

středa 10. prosince 2008 ·

Otázka: Do kdy musí být podáno odvolání při nepřijetí žáka do prvního ročníku SŠ? Na webu České školy v diskuzi jsem četla, že musí být podáno do 3 dnů – stačí když ho 3. den odnesu na poštu nebo už musí být ten den doručeno do školy? Může být odvolání napsáno i rukou nebo musí být napsáno na PC?

Odpovídáme:

Dle dnešního školského zákona platí, že odvolání uchazeče proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních (nikoliv kalendářních) dnů od doručení rozhodnutí. Ano, postačí pokud je vaše odvolání třetím dnem podáno k poštovní přepravě, jelikož jde o lhůtu procesně-právní nikoliv hmotně-právní. 

Předmětné odvolání při nepřijetí žáka může být skutečně napsáno „i pouhou rukou“. To není z pohledu správního školského práva problém. 
 
 Petr Kolman

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.