Doporučení k aplikaci § 4 odst. 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů

pátek 12. ledna 2001 ·


V § 4 odst. 2 je stanovena povinnost v případě zveřejňování informace v elektronické podobě zveřejnit tuto informaci i ve formátu, jehož specifikace je volně dostupná a použití uživatelem není omezováno.


V těchto případech Ministerstvo informatiky doporučuje využívat následující formáty:

  • Pro dokumenty jako jsou texty (.odt), tabulky a grafy (.ods) a prezentace (.odp):
Open Document Format for Office Applications (OpenDocument) v1.0 
  • ­ Pro dokumenty, které jsou zpřístupněny přes internet/intranet nebo použitím webového prohlížeče:
The Extensible HyperText Markup Language (XHTML v1.0)
HyperText Markup Language (HTML v4.01)
  • Pro dokumenty obsahující pouze textové údaje, bez potřeby formátovacích funkcí:
Plain text format (.txt - např. u e-mailových zpráv, kdy formátování není důležité)
  • ­ Pro úřední dokumenty, které není potřeba dále upravovat/měnit:
Portable Document Format/A-1 (ISO 19005-1:2005)
Portable Document Format (PDF Reference v1.5 a vyšší)
Převzato z http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/micr/scripts/detail.php_id_3888.html.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.