redakce: Oslavy 17. listopadu na Karlově Univerzitě

pondělí 15. listopadu 1999 ·

Události, které proběhnou na UK u příležitosti oslav 17. listopadu.

16. 11. 1999 
13. 00 hod, Aula FF UK (posluchárna 131), Nám. J. Palacha 2, Praha 1 
Panelová diskuse studentů a členů stávkového výboru z listopadu 1989 (V. Ježek, M. Pajerová, S. Pánek, J. Bubník a V. Špaček).
Diskusní odpoledne bude orientováno na zhodnocení stávky studentů v r. 1989 a uplynulých deseti let od listopadové revoluce.

15.00 hod, Velká aula Karolina
Spolek absolventů a přátel UK Carolinum pořádá vzpomínkové setkání k 60. výročí listopadových událostí r. 1939. Po slavnostním zahájení budou předány pamětní listy, Za aktivní podíl na odporu proti nacistické okupaci a za úsilí obnovit svobodu a demokracii v Československu" desítkám žijících vězňů ze 17. listopadu 1939. Poté udělí Český svaz bojovníků za svobodu Pamětní medaile 17. listopadu 1939 - 1989.

11.00 hod, Křížová chodba Karolina
Tisková konference u příležitosti zahájeni výstavy Deset let - Události
1989 - 1999 ve fotografii MF DNES.

18.00 hod, Křížová chodba Karolina
Vernisáž výstavy fotografií pořádaná Univerzitou Karlovou a MF DNES pod názvem Deset let - Události 1989 - 1999 ve fotografii MF DNES.
Výstava bude ve výstavních prostorách Karolina otevřena pro veřejnost od 18. listopadu do 5. 1. 1999. Na výstavě, která mapuje události uplynulého desetiletí se představí špičkoví fotoreportéři agentury MAFA, deníku MF DNES (byla založena počátkem r. 1999) - H. Slavik, M. Neff, J. Růžička, J. Turek, D. Materna, A. Satinský, J. Noseková, L. Peřina a J. Ozana. Výstava koncipována pro Karolinum je členěna do několika částí, její koncepce počítá s více než sto fotografiemi formátu 70x100cm.

17. 11. 1999
10.00 hod, Velká aula Karolina
Slavnostní rozšířené zasedání vědecké rady UK, vědecké rady Českého vysokého učení technického a Českého svazu bojovníků za svobodu. Udělení pamětní medaile ČVUT a čestné vědecké hodnosti doktor honoris causa bývalému americkému prezidentovi Georgi Bushovi.

11.45 hod, Recepční místnosti
podpis G. Bushe do pamětní knihy, předání ocenění Českého svazu bojovníků za svobodu G. Bushovi

14.00 hod, hala před Velkou aulou Karolina
Slavnostní odhalení pamětní desky k 17. listopadu.
Pamětní deska je dedikována obětem totalitních režimů a druhé světové války. Komise UK vybrala ze šesti návrhů řešení studentů VŠUP S. Vondrejčové a M. Motyčky.

17.00 hod, Evangelicky kostel Sv. Salvátora, Kostečná ulice, Praha 1,
Koncert pořádaný Studentskou radou FF UK pod názvem Deset let svobody…? V pásmu známých písničkářů se promítne i hodnocení uplynulých deseti let. Na koncertu, jehož dobrovolné vstupné bude zasláno ve prospěch nadace Člověk v tísni, vystoupí Jiří Dědeček, Jan Burian, skupina Pozdravpámbu a Vladimír Veit. Po skončení koncertu se účastníci spoji s pietním průvodem Lampioňák 99, který pořádají posluchači MFF UK. V 19.30 hodin průvod z Václavského náměstí zamíří na Národní třídu, kde budou studenti klást zapálené svíčky kolem pamětní desky. Průvod pak projde až na Hrad, kde bude ukončen.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.