redakce: Mezinárodní festival divadelních škol

středa 30. června 1999 ·

Vytváření prostoru pro setkávání studentů, učitelů a divadelníků ze světových divadelních škol bylo hlavním posláním mezinárodního divadelního festivalu Setkání '99 (Encounter '99), terý proběhl počátkem února v Brně. Vedle studentů spolupořádající Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění vystoupily se svými představeními například divadelní školy z Bratislavy, Nizozemska, Polska a dalších zemí.  Podle ředitele festivalu Petra Oslzlého se poprvé letošního Setkání zúčastnily divadelní školy z Atén, rakouského Grazu a z Estonska. Součástí pětidenního festivalu bylo setkání pedagogů, diskuse studentů a pod hlavičkou "Něco navíc" představili své práce studenti JAMU. Během festivalu byla naplánována i otevřená schůzka zakládajících členů evropské sítě pro vysoké divadelní školství Prospero.
Myšlenka uspořádat setkání všech tří vysokých divadelních škol z někdejšího Československa vznikla počátkem 90.let na Divadelní fakultě JAMU. Z pracovního setkání českých a slovenských škol postupně vznikl Mezinárodní festival divadelních škol Setkání.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.