MŠMT zahájilo pilotáž středního článku podpory

pondělí 25. ledna 2021 ·

V prosinci 2020 schválil ministr školství Robert Plaga pilotáž středního článku podpory. Koncept středního článku je zakotvený ve Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ a jeho hlavním cílem je zvyšování kvality vzdělávání prostřednictvím komplexního systému podpory škol. 


„Podpoříme školy všude tam, kde podporu potřebují, aby měly volné ruce a dostatek času a energie věnovat se kvalitní pedagogické práci adaptované na konkrétní podmínky v daném místě,“ říká ministr školství Robert Plaga. 


Další informace naleznete zde

4 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
25. ledna 2021 v 11:53  

Před pilotáží nutno jest vykonati depistáž, pak už zbývá jen bondáž, zandáš a vyndáš.

turistao 982 řekl(a)...
25. ledna 2021 v 16:09  

Tedy další úřad?

Jana Karvaiová řekl(a)...
25. ledna 2021 v 16:37  

Jakože něco jako zrušené okresní školské úřady?

mirek vaněk řekl(a)...
25. ledna 2021 v 16:58  

To jsem zvědav.

Teď školy a učitelé potřebovali podporu a houby. Ministerstvo neporadilo ani sobě. Podpora nula. Pár webinářů, které radily, neurazily, ale málokterý byl praktikujícímu učiteli k něčemu. Jsem zvědavý, co z toho vzejde. A kdo to bude dělat.
Nikde jsem nezaznamenal poptávku po schopných lidech. SYPO s výběrem bylo spíš k smíchu a činnost je dle toho hodně rozpačitá. Takže spíš úředník, kterého nemají kam upíchnout dostane funkci, nebo neschopného povýší.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.