CVVM: Co stát udělal proti covidu je podle většiny lidí přiměřené

pátek 15. ledna 2021 ·

Šest z deseti Čechů hodnotí reakci státu na šíření nemoci covid-19 jako přiměřenou. Pro většinu obyvatel jsou ale málo či zcela nesrozumitelné důvody opatření, která v souvislosti s epidemií vyhlašuje vláda. Nejlépe lidé v době epidemie hodnotí práci zdravotníků a hasičů, nejhůř naopak vlády, médií, Evropské unie a Světové zdravotnické organizace (WHO). Vyplývá to ze zveřejněných výsledků prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Informuje ČTK. 


Celý text naleznete zde 
Zprávu CVVM naleznete zde

2 komentářů:

jir řekl(a)...
16. ledna 2021 v 8:29  

No tak těch 14.000 se nikdo už nezeptá.

Eva Adamová řekl(a)...
16. ledna 2021 v 10:06  

Ten průzkum se dělal od 20. listopadu do 8. prosince, a jestliže se říká, že není nic staršího než včerejší noviny, tak v tomto případě bych to parafrázovala na "Není nic staršího než dva měsíce starý průzkum na názory o vývoji koronaviru."

Jsem přesvědčená o tom, že dnes by se titíž lidé vyjadřovali úplně jinak. V porovnání s ostatními civilizovanými státy to ten náš prostě nezvládl, už si toho nelze nevšimnout.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.