Učitelské platy by podle Pirátů měly být stanoveny zákonem

středa 2. prosince 2020 ·

Učitelské platy by podle pirátských poslanců měly být stanoveny zákonem tak, aby vzrostly minimálně na 130 procent průměrné mzdy do roku 2023. Část poslanců chce navíc uzákonit i výši příspěvků pro třídní učitele a další pedagogy. Návrhy přednesli v rámci debaty k vládní novele učitelského zákona, podle níž by na středních školách a na druhém stupni základních škol mohli učit i lidé bez pedagogického vzdělání. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Beny řekl(a)...
2. prosince 2020 v 9:01  

Volby jsou na dohled ...

Anonymní řekl(a)...
2. prosince 2020 v 9:44  

"Volby jsou na dohled".
Ano, co by kamenem dohodil. V prvním pololetí budou platy virtuálně navyšovat všechny politické strany. To už jsme zažili mnohokrát. Reálně se to podařilo ČSSD na konci jejich mandátu a nyní ANO. Jen přemýšlím o tom, kde na to Piráti vezmou, když chtějí daně snižovat na 16%. To si budou půjčovat? Ve veřejných rozpočtech totiž bude neskutečná díra.

Radek Sárközi řekl(a)...
2. prosince 2020 v 14:04  

V té původní agenturní zprávě ČTK je bohužel celá řada nepřesností. Mnoho věcí je v novele i jednotlivých pozměňovacích návrzích poslanců k ní úplně jinak, než se tam píše...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.