Do školky může i neočkované dítě. Stačí, že je buddhista

čtvrtek 17. prosince 2020 ·

Dosud platilo, že pokud dítě nemá povinné očkování například proti tetanu nebo spalničkám, nesmí být přijato do mateřské školy. Nejvyšší správní soud ale nyní uznal, že pokud rodiče odmítají očkování kvůli náboženství nebo špatným zkušenostem s reakcí na vakcíny, školka jejich dítě vzít může.Reportáž přinášejí Hospodářské noviny. 


Martina Suchánková (rozalio.cz)
„Je to signál rodičům, že mají šanci své neočkované dítě do mateřské školy dostat. Pak bude záležet na řediteli, jestli bude mít odvahu a přijme ho,“ uvádí Martina Suchánková, předsedkyně spolku Rozalio, který dlouhodobě podporuje rodiče odmítající očkování. Podle ní se teď ředitelé školek o rozsudek mohou opřít, ale jak se zachovají hygienické stanice, ukáže až praxe. 

Žalobu kvůli nepřijetí své dcery do školky podal před čtyřmi lety právník Zbyněk Valenta. Argumentoval, že vakcinace je v rozporu s morálním principem jejich buddhistické víry, nesouhlasí s tím, že se vakcíny testují na zvířatech i lidech, a zároveň jsou přesvědčeni o rizikovosti očkování. Rozsudek bere jako satisfakci, ačkoli význam už pro ně nemá. Dceři museli zaplatit soukromou školku za osm tisíc korun měsíčně. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.