Online výuka je chabá náplast, antigenní testování by mohlo školy stabilizovat, věří ekonom Münich

čtvrtek 17. prosince 2020 ·

„V Česku se nevěnuje dopadům uzávěr škol na výsledky žáků žádná pozornost,“ kritizuje Daniel Münich v pořadu Českého rozhlasu Pro a proti. „V zahraniční to sledují, ale my se dopady dozvíme až za několik let nějakým mezinárodním šetřením. Měli bychom si být jistější, zda jsou školy opravdu tím ohniskem šíření nákazy.“ 


Daniel Münich (cerge-ei.cz)
„Pokud se nám dobře a systematicky podaří nastavit antigenní testování, tak by školství od nového roku mohlo výrazně lépe fungovat,“ očekává Münich a dodává: „Jestli vláda uzná, že testování je mnohem levnější varianta než uzavírat školy a všechno ostatní, dá na to prostředky a zajistí logistiku, pak školy mohou fungovat i v obtížné situaci.“ 

Teď už panuje jasná politická shoda na tom, že uzavírání škol musí přijít jako poslední možnost, ne jako první, říká v debatě bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD): „A věřím, že děti se vrátí v lednu do školy. Zaměřme se teď na to, jestli má ministerstvo školství a vláda jasný plán, jak od ledna narovnat vzniklé nerovnosti ve vzdělání dětí.“ 


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.