Do škol se od 18. listopadu vrací prvňáci a druháci, potvrdil Plaga

středa 11. listopadu 2020 ·

„Od 18. listopadu se do našich škol vrací zpět žáci prvních a druhých ročníků, vrací se rovněž žáci přípravných tříd základních škol a vrací se také žáci škol speciálních,“ prohlásil na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga. Návrat dětí budou doprovázet přísnější hygienická opatření. Informuje iDNES.


Robert Plaga (msmt.cz)
Do lavic se budou vracet celé třídy. Děti se tak nebudou vracet po patnáctičlenných skupinách, jako to bylo na jaře. Roušky budou muset mít po celou dobu výuky, ve třídách i ve společných prostorách. S výjimkou speciálních a mateřských škol. 

„Ukazuje se, že pro pro eliminaci rizika šíření je klíčové větrání a výměna vzduchu. Budeme tedy dávat ještě větší apel na větrání a to i během během výuky,“ dodal ministr Plaga. Celý text naleznete zde

17 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 14:37  

Ona se výrazně zlepšila epidemická situace? Včera 9 000 pozitivně testovaných, 25 % z testovaných bylo pozitivních...

Silvie A. řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 18:38  

Dalo se očekávat, že ministr Blatný selže tímto způsobem. (Nesvéprávný Plaga je v tom nevinně, ten nerozhoduje o ničem.) Před pár dny vydal Blatný celkem rozumné prohlášení, že při případném rozvolňování je třeba vycházet ze statistik alespoň za dva týdny. V tomto okamžiku nemá "příznivé" statistiky ani za polovinu té lhůty!
Pustit děti do škol v polovině listopadu (18.11.) je nesmyslný hazard!

BP řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 18:41  

Zase někdo vyslyšel hlas lidu a nepoužil mozek.

Anonymní řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 18:55  

Tady by opravdu neměli rozhodovat politici. Rozhodovat by měly čísla a odborníci. Hlas lidu představuje několik tisícovek neustálých stěžovatelů. Jinak jsou to lidé, kteří nikdy nevolili a nevolí hnutí ANO. Druhou pravdou je, že prváci a druháci za přísných epidemiologických opatření do škol patří. Vřískot redaktorů některých médií, že děti by neměly mít ve škole roušky je v době pandemie naprosto mimo.

Tomáš Barták řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 18:57  

Obávám se, že to bude prů... švih. Rád bych se mýlil.

Silvie A. řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 18:58  

Rozhodovat by měly čísla a odborníci.

Jo. Ale odborníci na epidemiologii, což Blatný není ani vzdáleně.

Tajný Učitel řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 19:36  

Vypusťte Krakena.

Ivo řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 19:37  

Tomáš Barták: To nebude průšvih, ale PRŮSER jak dělo!

turistao 982 řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 22:47  

18.listopadu je nebezpečně brzy, to nemůže dopadnout dobře.

mirek vaněk řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 23:36  

No co. Do vánoc možná stihneme třetí vlnu. Chudáci důchodci a starší učitelé na prvním stupni.

Politici opět dokázali své schopnosti.

Anonymní řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 10:49  

Mě neustále vrtá hlavou, proč někteří redaktoři z masmédií neustále prosazují, aby děti v první a druhé třídě neměly ve výuce v době pandemie roušky.

Anonymní řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 10:50  

Mně

BP řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 12:19  

Unknown, aby mohly kdykoli jíst a pít, přece!

Anonymní řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 19:30  

BP
Aha, to jsem opravdu nedomyslel. Děti přecééééé musí jíst a pít neustále. Asi všichni víme, že ty roušky jsou nezbytné. Autoři měli jiný důvod, ono se dětem pod rouškou "špatně dýchá". A tak si říkám, když to vydrží staří osmdesátiletí dědci a báby, pak v zájmu nešíření koronaviru to holt budou muset zvládnout i děti. A zase se o učitelích nikdo nezmiňuje. Zdraví učitelů nikoho nezajímá.

Ivo řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 21:44  

...jako vždycky. Není čemu se furt divit :-(

BP řekl(a)...
13. listopadu 2020 v 12:45  

Dopadne to asi jako ve školkách, kde se pohybuje plno bezpříznakových dětí s covidem, jimž nic není, zato tam nemají ani jednu kuchařku či uklizečku a už jen polovinu těch odolnějších učitelek.

Michal Komárek řekl(a)...
14. listopadu 2020 v 11:45  

Omlouvám se za vizuální smog, ČŠ napadl "sexuální robot". Diskusi lze nerušeně sledovat v rubrice "Komentáře" v horní liště nebo přímo pod texty. Děkuji!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.