Záznam debaty vědců: Seriózní fakta, jak si vedeme v pandemii

čtvrtek 12. listopadu 2020 ·

„Cítíme, že více než kdy jindy potřebujeme znát postřehy a názory špičkových vědců, kteří nám pomohou se zorientovat v současné situaci a připravit se na nejbližší dny. Proto jsme se rozhodli poprvé Neuron club otevřít veřejnosti. Zaměříme se na krátkodobý výhled, možnosti vakcinace a dopady na duševní zdraví,“ vysvětluje Monika Vondráková, spoluzakladatelka a ředitelka NF Neuron. Záznam debaty vědců nabízí také Seznam Zprávy. 


Debaty se zúčastnil lékař Ladislav Machala, epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal, matematik Jakub Steiner, který na poslední chvíli zastoupil svého kolegu z CERGE-EI Jana Kulveita, nebo ekonomka Julie Chytilová. Diskuzí provedl biochemik Jan Konvalinka a parazitolog Julius Lukeš. 

„Po vzoru Německa, kde se vláda ve svých rozhodnutích a vyjádřeních opírá o Institut Roberta Kocha, chceme lidem srozumitelně přiblížit současnou situaci. NF Neuron spolupracuje s těmi nejlepšími vědci, a tak věříme, že se nám to podaří,“ uzavírá Monika Vondráková. 


Celý text a záznam debaty naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.