Když věk není překážkou. Tři mladíci bojují se šikanou, jejich start-up pronikl i do Brazílie nebo

pondělí 7. září 2020 ·

Je jim teprve dvacet a už se můžou pyšnit svým vlastním start-upem. Tři kamarádi z gymnázia – Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm – mají osobní zkušenosti se šikanou, a proto společnými silami vytvořili FaceUp , projekt, který pomáhá řešit konflikty na školách a pracovištích. Start-up se kromě Česka uchytil jak v některých evropských zemích, tak i ve vzdálenějších oblastech. Dostal se tak třeba do Brazílie, Mexika, Austrálie nebo Keni. V Jihoafrické republice pak aplikaci používají na Bryanston High School , škole, v níž se se šikanou setkal i vizionář Elon Musk. Informují Hospodářské noviny.Jan Sláma (linkedin.com)
V Česku je projekt start-upu dohledatelný pod názvem Nenech to být (NNTB). Aplikaci dnes využívá kolem 1 800 škol po celém světě, v Česku pomáhají odhalit šikanu na každé třetí. Nově se můžou do programu zapojit i firmy a zaměstnanci.

Brněnský start-up razí pravidlo, že při hledání řešení nejde o to, "ukazovat prstem" na agresora, ale primárně pomoct oběti. Aplikace proto pracuje především s tichými pozorovateli těch, kteří šikanují ostatní. Takzvaná mlčící většina se totiž často bojí o problémech otevřeně mluvit.

Když s projektem mladíci začínali, bylo jim šestnáct. "První nápady jsme měli už na základní škole. Vymýšleli jsme aplikace nebo jsme založili studentské vývojářské studio. Vždy jsme našli v okolí podporu. Podnikat lze v každém věku, stačí se nebát," tvrdí zakladatel projektu Sláma.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
7. září 2020 v 17:37  

"Klukům" tleskám a my se styďme - to jsme profíci, že si "děti" museli pomoc samy?
Super nápad.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.