Vláda schválila včlenění distanční výuky do zákona

pondělí 17. srpna 2020 ·

Vláda dnes schválila zavedení distanční výuky do školského zákona... Novela školského zákona, kterou nyní posoudí Sněmovna, zavádí pro děti povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Formu výuky na dálku nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka. Změna zákona je reakcí na epidemii covidu-19, kvůli které byly školy uzavřené od poloviny března a některé až do června. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...
18. srpna 2020 v 16:45  

Formu výuky na dálku nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka.

To jistě v tom zákoně bude i uvedeno, kdo že pravdivě a přesně zjistí a učiteli nahlásí tyhlety "podmínky žáka".

Dosud jsme ty podmínky tak nějak zjišťovali, většinou dotazem, ale pokud se na to má odkazovat zákon, asi by to zjišťování mělo získat nějakou oficiálnější, přesnější a průkaznější formu.

Ivo řekl(a)...
18. srpna 2020 v 19:51  

Žák tyto "podmínky" může vyhodnotit tak, že nemá PC, konektivitu a tudíž nemusí dělat nic jako na jaře.. Dobrý :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.