Manuály pro školy představí ministr školství v úterý

pondělí 17. srpna 2020 ·

Od 1. 9., tedy od začátku školního roku, budou muset lidé povinně nosit roušky ve vnitřních prostorách i všude v hromadné dopravě, včetně MHD, oznámil po jednání vládní rady pro zdravotní rizika ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Karanténa bude zkrácena minimálně na deset dnů z dosavadních čtrnácti dnů, řekl epidemiolog Roman Prymula. Informuje iDNES.


Robert Plaga (msmt.cz)
Manuály pro školy k ochraně proti koronaviru představí ministerstvo školství v úterý dopoledne. Bude doporučovat časté větrání a umývání rukou, řekl ministr školství Robert Plaga.

V případě, že by se ve škole vyskytla nákaza, měla by podle Plagy o jejím případném uzavření rozhodovat krajská hygienická stanice. Hygienická opatření či upravený režim jídelen ale podle něj budou směřovat k tomu, aby nebylo nutné zavírat celé školy, spíše jen jednotlivé třídy. Pokud by se někde epidemie zhoršila na nejvyšší stupeň rizika, bylo by podle Plagy možné dočasné dvoutýdenní uzavření škol a přechod na on-line výuku.
Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde

7 komentářů:

Unknown řekl(a)...
17. srpna 2020 v 14:53  

udělal bych to podobně jako u fotbalistů a hokejistů. Kdo má covid jde domů, zbytek pokračuje. Uzavírání škol či tříd je nereálné, proto se dít nebude.

Beny řekl(a)...
17. srpna 2020 v 18:38  

Neměly by být roušky pro žáky povinné všude ve škole alespoň prvních 14 dní, aby se zmírnil náraz a ukázalo se kdo je ve škole nakažen. Jsou mladí a vydrží to. Pak teprve uvolňovat podle situace. Učitelé fasovat respirátory, jinak co s nakaženými učiteli (zvláště ohroženými)? To nikoho nezajímá? Ministr je pábitel a vládě vůbec nezáleží na učitelích. Jsou svým způsobem teď v první linii a měli by být chráněni skoro jako zdravotníci. Jinak bude škola bez učitelů. Případně školství natrvalo přijde o 1/3 starších učitelů ... co pak s tím???

Ivo řekl(a)...
17. srpna 2020 v 19:50  

Co s tím? TO PŘECE VYŘEŠÍ NEVIDITELNÁ RUKA TRHU, JAKO VŠE V ČR. NEBO SE PLETU???

MNOHOKRÁT JSEM ŘÍKAL, ŽE JEDINĚ TERMOKAMERY U VCHODU MOHOU ODHALIT POTENCIÁLNÍ RIZOKO NOSITELE COVID-19 A NEPUATIT JEJ DO BUDOVY, POKUD MÁ ZVÝŠENOU TEPLOTU. POTÉ BUDE JIŽ POZDĚ BYCHA HONITI. NIKOHOTO ALE NEZAJÍMÁ - MÍSTO TOHO BUDOU VYMÝŠLET PŘÍRUČKY PRO POBAVENÍ UČITELŮ, SMUTNÉ... :-( :-(

Tomáš Barták řekl(a)...
17. srpna 2020 v 22:35  

A větrat a umývat ruce.

Staněk řekl(a)...
18. srpna 2020 v 9:06  

Jenže na termokameře se ukáže i zvýšená teplota učitele. Co by dělali, kdyby neměli učitele, kteří budou s teplotou doma. Než ho otestují, chvíli to trvá.

Ivo řekl(a)...
18. srpna 2020 v 9:37  

Pane Staňku, virus napadá mladé, staré, zdravotníky, i UČITELE. Samozřejmě, že by učitel nebyl vpuštěn do almamater v případě zvýšené teploty. STAČÍ VÁM TO TAKTO VYSVĚTLIT??

Ivo řekl(a)...
18. srpna 2020 v 19:53  

http://ucitelskenoviny.cz/?inzerce&idrubriky=21
Na serveru ucitelskenoviny bylo vera cca 12 inzerátů urgentně poptávajících učitele, dnes po zveřejnění manuálu je inzerátů 16. Čím to asi může být???

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.