Ředitel opavské ZŠ: Pokud nebudou zodpovědní rodiče, covid se do školy dostane

pondělí 31. srpna 2020 ·

„Musíme respektovat věci, které jsou nařízené. Pak se snažíme udělat i ty doporučené. Zároveň ale nechceme omezit kvalitu výuky a pokud možno aby se mohly dělat i věci, které byly nad rámec. Třeba máme v plánu školu v přírodě, cyklistické výjezdy. Akorát je provedeme tak, jak jsme je měli už přes prázdniny, kdy jsme pro děti dělali soustředění. Snažíme se, abychom s nimi byli sami, ať se nemícháme s ostatními rekreanty, stravování i ubytování ať je také čistě jen pro nás,“ vysvětluje pro Deník ředitel opavské ZŠ Jan Škrabal.Tato opavská škola je školou se sportovním zaměřením. Jak bude probíhat výuka tělocviku, se ještě dolaďuje. Před a po každé obměně kolektivu se totiž podle manuálu musí vše vydezinfikovat. To si ale v praxi zatím Jan Škrabal moc představit neumí. „Jsme zvyklí, že se u nás vytírají chodby ve škole běžně i v průběhu dne, to se dělo i když nebyl covid. Ale vytírat něco každou hodinu, to budeme muset ještě dořešit,“ konstatuje.

„Je velmi důležité, aby ke všemu zodpovědně přistupovali i rodiče. Když tam budeme mít některé, kteří na pravidla dbát nebudou, neubráníme se tomu, že se covid do školy dostane. Škola může dodržovat všechno. Ale jestliže nebudou zodpovědní rodiče, mine se to účinkem. Jdeme do toho s tím, že chceme zajistit co nejkvalitnější výuku. I formy nadstandardní, na které jsme byli zvyklí. Ale až doba nám ukáže. Musíme být pozitivní, když budeme přemýšlet, co nepůjde, tak bychom nezvládli nic,“ dodává Jan Škrabal.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.