Podzimní školy v přírodě v ohrožení

sobota 8. srpna 2020 ·

Řada českých škol přesunula tradiční týdenní pobyty v přírodě či vícedenní výlety kvůli koronavirové pandemii na září či říjen, nyní ale i nad těmito termíny visí otazník. Ředitelé většinou vyčkávají, co jim doporučí ministr školství Robert Plaga (ANO). Jeho verdikt ohledně škol v přírodě bude vycházet z doporučení epidemiologů. A ti nabádají k opatrnosti. „Doporučujeme, aby se podobné akce na podzim omezily,“ uvedl pro Lidové noviny vedoucí epidemiologické pracovní skupiny při ministerstvu zdravotnictví Rastislav Maďar.Rastislav Maďar (repro ČT)
Přední český infekcionista Jiří Beneš sice obecně školy v přírodě vítá, neboť dětskému zdraví prospívají, nadcházející podzim je ale podle něj jako věštění z křišťálové koule. „Mezi dětmi se nemoci velmi snadno šíří, děti jsou mnohem kontaktnější než dospělí, mají horší hygienické návyky,“ uvedl. Virus se podle Beneše bude mezi dětmi předávat a může se stát, že se po startu školního roku počet nakažených zvýší. „První vlna může přijít 14 dní po otevření škol,“ dodal s tím, že je téměř nemožné nyní predikovat, jak se situace vyvine.

Nejasná situace kolem podzimních pobytů ředitele škol i pedagogy zneklidňuje. Někteří ani nevyčkali na avizované doporučení z ministerstva a rozhodli, že výjezdy letos neuskuteční. „Mnozí z nás kvůli epidemii už přesunuli školy v přírodě z jara do podzimu. Pokud tyto aktivity znovu omezíme, je pak otázkou, zda na ně vůbec jezdit,“ řekl Michal Černý, prezident Asociace ředitelů základních škol, jenž vede Masarykovu ZŠ v pražských Klánovicích. „Situaci kolem covidu nepodceňujeme, zároveň však hodláme dělat svou práci co nejlépe a to za těchto podmínek bohužel nejde,“ doplnil.


Celý text naleznete v Lidových novinách

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.