Žalobce žádá podmínku kvůli komentářům k teplickým prvňáčkům

úterý 14. července 2020 ·

Státní zástupce žádá podmíněný trest pro Vítězslava Kroupu, který je obžalovaný kvůli nenávistným komentářům umístěným na facebook pod fotkou teplických prvňáků. Obhájce žádá zproštění viny, podle něj není skutek trestným činem a není prokázáno, že majitelem profilu, na kterém se komentáře objevily, je Kroupa. Soud vynese rozsudek ve čtvrtek. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...
15. července 2020 v 6:05  

Nejedná se v tomto případě o potlačování svobody slova, uvedl (státní zástupce) Langr.

Pozitivní vývoj je, že pan státní zástupce se konečně odhodlal sdělit, který že konkrétní komentář je závadný.

Bylo by dobře, kdyby se nyní našel nějaký státní orgán, který zveřejní oficiální seznam slov a výrazů, které je na webu zakázáno používat. Totiž pardon, podle té správné soudní formulace o jejichž potlačování se v tomto případě nejedná.

Michal Komárek řekl(a)...
15. července 2020 v 6:13  

Takže, Silvie A., myslíte, že posílat prvňáčky do plynu, byť obrazně, je v pořádku? Myslíte, že mezi slušnými lidmi, je třeba si hrát na to, že k tomu aby bylo zřejmé, zda to v pořádku je, či nikoli, je třeba vydat nějaký seznam zakázaných výrazů?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.