Sestry v eko akci. Oceněné dívky natáčejí videa s návodem, jak žít šetrně

pondělí 20. července 2020 ·

O ekologická témata se Anna a Eliška Víravovy zajímají už od malička. Ačkoliv je jim teprve třináct a patnáct let, samy si natáčejí a stříhají na YouTube osvětová videa. Nejen svým vrstevníkům v nich radí, jak lze žít udržitelněji. Jejich vytrvalá práce jim letos vynesla prestižní Cenu Josefa Vavrouška v kategorii Ekozásek roku pro mladé do 33 let, kterou si převzaly v sídle Senátu. Informuje iDNES. Anna a Eliška Víravovy (youtube.com)
Všechno, co náctileté sestry říkají a ukazují ve svých videích, tím také samy žijí. „Máme doma zavedený kbelíkový systém, šetříme vodou, jak jen to jde. Nakupujeme většinou v bezobalových obchodech české a bio výrobky, omezujeme jízdu autem. Taky podsazujeme lesy a chodíme sázet stromy, abychom tu parodii lesa, co tady máme, pomohly znovu obnovit v opravdový les,“ říkají youtuberky.

Ve svých videích na profilu Sestry v eko akci srozumitelně a polopaticky radí, jak například zadržet vodu na zahradě, jak skoncovat s plýtváním, jak si vyrobit vlastní „bosé“ boty, jak zasadit strom nebo proč je důležité zachránit ohroženého tetřívka.


Celý text naleznete zde 
Videa na Youtube naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.