KDU-ČSL navrhne uzákonění on-line výuky na základních školách. Resort školství ale chystá vlastní návrh

neděle 26. července 2020 ·

„Myslím, že jsme v tomto trochu zaspali, proto jsme jako poslanci předložili novelu, která má rozpoutat diskusi o digitalizaci českého školství a o on-line výuce,“ řekl poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL). Ministerstvo školství k tomu ale uvedlo, že poslanecký návrh by umožnil distanční výuku na základních školách bez osobní přítomnosti žáků. Resort proto připravuje vlastní legislativní návrh. Tématu se věnují Události ČT.„Nastavuje režim pro nouzový stav nebo mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, kde by škola dostala povinnost v této situaci distančně vzdělávat a žáci by se museli distančně učit,“ popisuje ministr školství Robert Plaga (ANO)
Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.