„Sociální experiment století“. Dánsko vystěhuje lidi z ghett, přemístí je jinam

neděle 26. července 2020 ·

Dánsko spustilo ambiciózní plán na likvidaci ghett, obývaných převážně lidmi cizího původu. Část obyvatel ghett, kteří žijí v obecních bytech, se bude muset odstěhovat. Vláda chce uvolněná obydlí privatizovat. Lidé z ghett ji obviňují z rasismu. Informuje iDNES.„Největší sociální experiment století.“ Tak dánská média nazvala akční plán, jehož cílem je eliminace ghett do roku 2030. Ačkoliv s návrhem zákona, přijatého v červenci 2019, přišla v roce 2018 tehdejší pravicová vláda, v jeho naplnění pokračuje i právě vládnoucí levice.

Dánsko definuje ghetto jako oblast s vyšší než průměrnou mírou zločinnosti a nezaměstnanosti a nižší než průměrnou mírou vzdělání, uvádí server The Guardian. Největší kontroverze vzbuzuje vládní charakteristika ghetta jako oblasti, kde je více jak 50 % obyvatel „nezápadního původu“. Kromě běžného ghetta Dánsko rozeznává ještě těžké ghetto, kde tyto podmínky trvají čtyři a více let.

Obyvatelé ghett si stěžují, že stále není jasné, kam přesně se musí vystěhovat ani kolik za nové ubytování budou platit. Vláda slibuje, že jim nabídne alternativní ubytování. Ti, kdo odmítnou své stávající obydlí opustit, budou vystěhováni.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.