Dobrý učitel? V životě máte vyhráno, jinak je zaděláno na velký problém, tvrdí expert

pátek 3. července 2020 ·

Víceletá gymnázia jsou jednou z příčin vysokých závislostí vzdělávacích výsledků na rodinném původu, nejsem jejich likvidátor, ale nemůžeme se tvářit, že ten problém neexistuje, tvrdí sociolog a vedoucí expertního týmu Arnošt Veselý. Za nezbytné považuje zvýšit žákům na druhém stupni základní školy motivaci tak, aby je škola více bavila. Rozhovor přináší DVTV.


Rozhovor ke stažení naleznete zde

3 komentářů:

Ivo řekl(a)...
3. července 2020 v 9:55  

...to je stejné tvrzení, jako když rodiče mluví o škole, předmětech a učitelích před svým pubertálním potomkem s despektem a opovržením...

tyrjir řekl(a)...
3. července 2020 v 11:03  

Dobrých učitelů zůstalo kvůli různým pánům veselým ve školách málo a i z nich další a další utíkají jinam, noví do škol často ani nezastupují, nebo rychle utečou. Arogance se kterou aktivisté stále kolem dokola omílají své žvásty o vyšlechtění hladové školské kozy, aby nežrala, dojila a ještě přitom tancovala po dvoře, je podle mne víc než urážející. Nechtěl bych mít učitele, jako je pan Veselý. Školství má podle mne tou Strategií 2030+ zaděláno na problém. J.Týř

Ivo řekl(a)...
3. července 2020 v 14:44  

Jinak po 19-ti letech jste v pátém platovém stupni, což činí těch 36 brutto. Z původních 10-ti stupňů se to "scvrklo" na 7 platových stupňů s tím, že se zásluhovost odučených let smazala ve prospěch nastupujících učitelů (bez praxe).

Na "velký problém" mají zaděláno učitelé s vysokou mírou autonomie osob s poruchou osobnosti v jejich vzájemné interakci. Zaveďte psychotesty ve školství pro leadership!
Učitelé "naše zlato" jo, TO SI DĚLÁTE OPRAVDU ŠOUFKY!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.