Žáci a studenti u přijímacích a státních zkoušek nemusí za určitých podmínek nosit roušku

středa 13. května 2020 ·

Na přijímacích zkouškách na střední a vysoké školy, při denní výuce na jednoletých kurzech cizích jazyků nebo při poskytování poradenských služeb nemusí mít ode dneška lidé v místnosti nasazené roušky, pokud mezi sebou dodrží odstup alespoň 1,5 metru a u přijímaček nebude v místnosti více než 15 osob. Umožňuje to výjimka ministerstva zdravotnictví. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

1 komentářů:

MM řekl(a)...
13. května 2020 v 8:38  

Při přijímačkách v učebnách bývá standardně 15 uchazečů (u nás v některých i maximální povolený počet 17) a jeden zadávající, tedy 16 osob. Některé učebny ovšem takhle zaplněné nejsou. Takže v některých učebnách budou mít uchazeči roušku, v jiných ne. Že více než hodina nonstop v roušce uchazečům zhorší výkon, je zřejmé.
To budou rovné podmínky! To bude stížností!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.