Školy se chystají na návrat žáků, přísná pravidla splní s vypětím sil

čtvrtek 21. května 2020 ·

„V řadě místností nejsme schopní zajistit bezpečný rozestup žáků. Ostatně vyučovací metody, které na naší škole převažují, to často ani neumožňují,“ říká v reportáži iDNES Rostislav Novotný, ředitel brněnské školy v Gajdošově ulici, kde uplatňují například Montessori výuku. Děti si tady tak zřejmě budou muset zčásti nasadit roušky i při výuce. „Je nesmyslné, že ve stejný den, kdy se otevírají koupaliště, hotely a vlastně všechno, navíc lidé venku nemusí nosit roušky, tak my se ve školách budeme řídit přísnými pravidly vymyšlenými už před více než měsícem, kdy byl svět úplně jinde,“ prohlásil Novotný.Přesto rodiče požádal, aby děti do školy poslali. Zapojit musí více než 50 pedagogických pracovníků. Další asi dvacítka – a jsou mezi nimi také ti, kteří patří do rizikové skupiny – povede dálkovou výuku z domu pro druhý stupeň...

Ředitelé potvrzují, že velkou roli při rozhodování rodičů, jestli poslat školáky zpět, sehrál i fakt, zda jejich skupinku povede třídní učitel, na kterého jsou zvyklí. To je ale zvláště na větších školách nereálné.

„Nastavené podmínky nasvědčují tomu, že se to zcela nepodaří. Uvažme, že ve škole neexistuje žádná třída, která má patnáct a méně žáků. To znamená, že třídu při vyšším zájmu musíme vždy rozdělit. Dále musí škola zajistit paralelní fungování prezenční výuky ve škole a distanční výuky na dálku,“ vysvětluje ředitel brněnské základní školy Antonínská Libor Tománek.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.