Václav Maněna: Podcasty pro žáky i rodiče jednoduše

úterý 14. dubna 2020 ·

"Dobře vím, že ne každý učitel chce nebo může být “jůtůber”. Na druhou stranu si hodně učitelů možná ani neuvědomuje, jak moc by jim mohly pomoci podcasty, které jsou navíc mezi dětmi hodně populární. Vytvořit podcast je daleko jednodušší než se piplat s videem. Tento text vznikl i díky nápadu jedné paní učitelky (Jana Hoblerová), která mi napsala, že s kolegyněmi na jedné vesnické škole nahrávají, jak čtou pohádky s malým úkolem a paní starostka je pouští rozhlasem. Geniální nápad, škoda že nebyl můj :-) Další nápady najdete v textu a hlavně v přiložených podcastech," píše Václav Maněna na svém profilu na Facebooku.

 

Václav Maněna (facebook.com)
Nejrychlejší cesta vede přes Soundcloud 

Na YouTube bohužel nemůžete nahrát jenom zvukový soubor. Místo toho můžete využít službu https://soundcloud.com/, což je takový YouTube pro zvuky. Když se zaregistrujete (můžete použít i váš účet na Googlu nebo Facebooku), získáte zdarma prostor pro uložení 180 minut záznamů (kdyžtak můžete nepotřebné záznamy odmazat). Super je, že nic neřešíte, na Soundcloud nahrajete záznam snad ve všech možných formátech a on to zvládne. Na webu si to pak přehraje každý. Je to jednoduché a elegantní řešení.

Na YouTube to jde taky (a není to složité) 

Na YouTube sice můžete nahrát jen videa, ale to naštěstí není žádný problém. Pomůže vám online aplikace Headliner. Do ní nahrajete soubor se zvukem a Headliner vytvoří video, které můžete nahrát na YouTube, Facebook, Instagram atd. Do videa můžete přidat obrázky a texty, je to velice jednoduché.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.