Starší učitelka: Učit půjdu. Obava z nákazy mě nezastaví. Ještě než umřu, si to chci pořádně užít

sobota 18. dubna 2020 ·

„O nástupu do školy jsem se staršími kolegy ještě nehovořil,“ uvedl Petr Šedivý, ředitel benešovské Základní školy Jiráskova s tím, že se k tomu v nejbližších dnech chystá. I Petr Šedivý samozřejmě ví, že se jeho dříve narození kolegové mohou obávat nástupu do první linie. „Se zahájením výuky se samozřejmě budeme řídit nařízeními, doporučeními, ale také zdravým rozumem a zohledníme i lidskou stránku věci,“ potvrdil Petr Šedivý v reportáži Deníku.Jednou z velezkušených kantorek ze Základní školy Jiráskova je také Eva Hasmanová. Ta o tom, že by nešla znovu učit, vůbec neuvažuje. „Pokud se mě zeptají, zda bych šla do školy, půjdu. Obava z nákazy mě nezastaví. Ještě než umřu, si to chci pořádně užít,“ zasmála se oblíbená učitelka.

Také kolektiv Gymnázia Benešov nepatří k nejmladším. I tam učí řada kantorů, která by už mohla odpočívat ve starobním důchodu. „Průměrný věk našeho pedagogického sboru přesahuje padesátku,“ uvedl ředitel gymnázia Roman Hronek. „Většina z nás je v ohrožené věkové kategorii,“ připustil. Ani on zatím ani netuší, jak se k záležitosti obnovy výuky postaví jeho starší kolegové.


Celý text naleznete zde

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. dubna 2020 v 8:35  

Učit půjdu. Obava z nákazy mě nezastaví. Ještě než umřu, si to chci pořádně užít

Diadém v klenotnici příkladů dobré praxe!

Eva Adamová řekl(a)...
18. dubna 2020 v 10:35  

A tak, paní učitelka to zcela evidentně myslela ironicky. To jen někteří to vzali tak vážně, že to dali do titulku.

Jana Maříková řekl(a)...
18. dubna 2020 v 10:35  

Tak to já si chci užít úplně jiné věci.... než umřu

mirek vaněk řekl(a)...
18. dubna 2020 v 10:36  

Sebevrazi jsou všude. Proti gustu. Já bych se radši dožil vnoučat.

Jana Karvaiová řekl(a)...
18. dubna 2020 v 11:07  

Ano, hrdinů jsou plné hřbitovi.

Unknown řekl(a)...
18. dubna 2020 v 22:42  

Teda pardon, hrdinů jsou u nás plné hřbitovy. Ten koronavirus je ale sajrajt. Postihuje nejen oběhový systém a dýchání, ale má vliv i na pravopis.

Anonymní řekl(a)...
19. dubna 2020 v 14:28  

Ještě než umřu, si to chci pořádně užít,“ zasmála se oblíbená učitelka.

Můžeme jen doufat, že ve svém okolí nenakazí nikoho. Je to svým způsobem velmi sobecký přístup.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.