Alexandra Štolbová: Využití digitálních technologií k online výuce na jedné ze základních škol Ústeckého kraje

neděle 19. dubna 2020 ·

Začali jsme 24. 3. 2020 výukou českého jazyka a matematiky. Přihlášení na online výuku není nijak povinné a ovlivnitelné (žáci nemají přístup k PC nebo nemají wifi atd.), a proto jsme velmi překvapeni vysokým počtem přihlášených žáků a jejich zájmem o tento způsob výuky, nevyjímaje nadšení se shledání. Již týden se setkáme s žáky na online výuce také v předmětech fyzika, zeměpis, přírodopis a angličtina s němčinou. Mimořádně kladný ohlas získáváme mimo jiné i z řad rodičů. (Např. – je to super nápad, děti se aspoň trochu odreagují, a hlavně se na tento dobrodružný způsob učení těší, a to je myslím, v této době hlavní, takže moc díky za tento nápad – vždycky, když vcházím do pokoje dětí, připadám si jako bych vešla do třídy, děti mi ukazují pšt mami ticho, je výuka – skvělý nápad, nikdy bych nečekala, že od dcery uslyším, že se tak moc těší do školy… atd.), a to přes facebook, přes zprávy v bakaláři na stránkách školy, a dokonce i přes e-maily směřované na adresy učitelů.

Žáci nejen že komunikují se svými vrstevníky a učiteli pomocí digitálních technologií, ale také se učí využívat výukové aplikace při učení, vyjadřovat se pomocí digitálních prostředků, jako jsou texty, tabulky, obrázky, video atd., učí se potřebné informace získávat z různých digitálních zdrojů a sdílet je v týmové práci. Nerozvíjí se jen žáci, ale i učitelé. Získávají, posuzují a sdílejí data, informace i obsah svých předmětů s použitím digitálních technologií. Jak žáci, tak učitelé pracují na svém osobním rozvoji. V tomto období, kdy jsme nuceni být doma, zjišťujeme, jak je pro nás a pro žáky důležitá znalost moderních technologií, které v rámci gramotností využijeme v takovýchto krizových životních situacích.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.