Nezvládáte školu na dálku? Pomůžou vám studenti. Dobrovolně a zdarma

sobota 4. dubna 2020 ·

Organická chemie, předpřítomný čas v angličtině, derivace – nebo třeba jen obyčejná procenta nebo úlohy typu vlak vyjel z místa A rychlostí… Školy by se sice v současné chvíli měly soustředit hlavně na opakování, přesto však velká část z nich na děti valí novou látku. Pokud tomu jako rodiče nerozumíte, nebo prostě nestíháte, dobrá zpráva je, že se můžete obrátit na dobrovolníky, kteří učivo dětem vysvětlí. Informuje magazín Rodiče vítáni.Webová stránka Pomáháme on-line vznikla v reakci na uzavření škol, uvalení karantény a následné vlny dobrovolnické pomoci. Studenti vysokých i středních škol teď mají víc času než dřív a rozhodli se ho věnovat přetíženým rodičům a bezradným žákům. „Normálně studuju sociologii a andragogiku, což je vzdělávání dospělých, ale většinu času pracuji s dětmi. Sice mám pořád co dělat i teď v karanténě, ale chtěla jsem být někomu užitečná, tak jsem se přihlásila a doučuji malé žáčky přes internet,“ říká jedna z lektorek jménem Markéta.


Celý text naleznete zde 
Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.