Buzerace, nebo důkaz? Havlíčkův resort brání potvrzení o zavřené škole

čtvrtek 30. dubna 2020 ·

Při podávání žádosti o ošetřovné musí rodič dodat potvrzení ze strany školy, že je instituce skutečně zavřená. A to přesto, že ty jsou nyní povinně uzavřené z rozhodnutí vlády. Ministerstvo průmyslu a obchodu se brání, že neexistuje jiný důkaz, že dítě existuje a za normální situace do školy chodí. Informuje iDNES.Na to, že státní úřady potvrzení požadují, upozornil ve středu senátor Michael Canov z klubu STAN. „To není jenom šikana rodičů a ředitelů škol, to je buzerace,“ řekl Canov.

Podle MPO je však požadavek opodstatněný. „Je to jednoduché. Pokud by MPO a potažmo Česká správa sociálního zabezpečení potvrzení nemělo, nebyl by k dispozici žádný doklad o tom že dítě skutečně existuje a že za normálního stavu do školy chodí. Samozřejmě víme, že jsou školy zavřené, není ale jiný způsob, jak to dokázat,“ uvedla mluvčí resortu Štěpánka Filipová. Připustila, že jde o asi nejčastější příčinu vrácení žádosti.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.