Program Bezpečné cesty do školy: Uzávěrka přihlášek 21. února

čtvrtek 6. února 2020 ·

Podle průzkumu organizace Pražské matky, z. s. považuje čtvrtina dětí ze základních a středních škol v hlavním městě svou cestu do školy za nebezpečnou. Ať už jim ji komplikuje doprava nebo neudržovaná veřejná prostranství, důsledky jsou jasné: bojí se děti, bojí se rodiče. Informuje magazín Rodiče vítáni.A tak čtvrtina rodičů vozí děti raději do školy autem, i když často bydlí ani ne kilometr daleko. Téměř 40 % dětí by přitom chtělo raději jezdit na kole, koloběžce nebo skateboardu, a prakticky stejné procento rodičů by nejraději auta vykázalo někam pryč od školní budovy.

Bezpečné cesty do školy je program, který vyhlašuje organizace Pražské matky ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy. Odborníci pak z přihlášek vyberou školy, které jsou na tom nejhůře, ale zároveň je u nich pravděpodobné, že téma udržitelné dopravy přenesou i do výuky a doprovodných akcí pro žáky i rodiče.


Celý text naleznete zde 
Přihlášku a další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.