Děti kvůli legraci“ riskují zdraví i život. Na populární sociální síti Tik Tok se šíří šílené výzvy. Malí Češi je napodobují

úterý 25. února 2020 ·

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které využívají sociální síť Tik Tok. Děsivé výzvy kolují i mezi českými teenagery a ti se je snaží napodobovat. Reportáž přináší iDNES.Tik Tokem se od začátku roku šíří třeba „penny challenge“. Vznikla ve Spojených státech, během pár dní se rozšířila i do Evropy a do telefonů českých školáků. Obsah internetové výzvy je jednoduchý. Ale o to nebezpečnější. „Zapojte šňůru spotřebiče do zásuvky, ale tak, aby část kolíků zůstala odkrytá. Právě té povytažené části se pak dotkněte mincí,“ nabádá video. Následky mohou být vážné. Elektrický výboj člověka popálí, v horších případech zabije... 

Nejnebezpečnější je zřejmě skullbreaker challenge (rozbíječ lebky). Tři lidé stojí v řadě vedle sebe. Osoba uprostřed vyskočí a ti po stranách mu podkopnou nohy. Dotyčný se pak bezmocně zřítí na zem a v drtivé většině se silně udeří zezadu do hlavy. Ve videích, která MF DNES nashromáždila, je jasně znatelné, o jak velký úder jde. V jednom případě se chlapec uhodil do hlavy tak silně, že omdlel, a ze země se už nezvedl.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.