V Česku přibývá obézních dětí. VZP proto začne odměňovat lékaře, kteří pomohou s jejich hubnutím

úterý 19. listopadu 2019 ·

Nadváhou nebo obezitou trpí podle olomoucké Univerzity Palackého každý pátý žák druhého stupně základní školy. Praktičtí lékaři, kteří pomáhají dětem zdravě jíst a hubnout, mají nově nárok na bonus od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Informují Hospodářské noviny.Cukrovka či vysoký tlak hrozí obézním dětem, u nichž se nepodaří včas dostat váhu do normálu. Kila navíc kromě toho zatěžují jejich pohybové ústrojí. Dětští lékaři mohou od VZP dostat až 500 korun ročně, pokud obézní pacient zhubne, klesne jeho tlak či hladina tuků v krvi.

Předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů Alena Šebková bonusy vítá. „Naše práce by z velké části měla spočívat v prevenci, je to tedy naše parketa,“ říká lékařka a dodává, že dosud tuto péči dětem poskytovala ve svém volném čase. Úvodní sezení s obézním pacientem a jeho rodinou podle ní zabere až hodinu.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
19. listopadu 2019 v 19:39  

Jak to? Vždyť se dělá co se dá. Dnes například dostaly moje děti do školy zadarmo KAŽDÝ : jeden pomeranč, jedno jablko, čtvrt litru mléka a jogurt neochucený. To si opravdu někdo myslí, že to to ubohé dítě prvního stupně sní všechno najednou? Vláčíme to pak sem a tam, mléko a jogurt potřebuje být v lednici...celý den je někde v teple...radši nekomentuji.

rváčkazvesela řekl(a)...
19. listopadu 2019 v 19:42  

Taky by mě zajímalo, jak konkrétně může přispět lékař s hubnutím dítěte. Leda, že by s nimi bydlel a chystal jim papání:-) ale to nebude ono, že? Možná prášečky? Přihrajeme zase nějaké lobby grošíky? A budeme mít bodíky? U koho? Leda u hlupáků. Ale těch je stále víc a víc - naše školství se postará a vyrobí je. Zapadá to do sebe jako hodinový strojek.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.